Taşların Yararları Hakkında

Akik: Stres üzerine oldukça etkilidir. Sinirleri yatıştırır. Hoşgörülü olmayı, iyimserliği ve kendine güveni sağlar. Bağırsak tembelliğini giderir. Göz yorgunluklarında, göz kapaklarına uygulanması tavsiye edilir.

Akuamarin: Kendine güveni sembolize eder. Tiroit bezi üzerinde etkilidir. Solunum yolu hastalıklarında kullanılır. Balgam ve tiroit salgısını düzenler. Hafızayı güçlendirir. Strese karşı korur.

Amazonit (Yeşil Feldispat): Yoğun enerjiye sahip taşlardandır. Özellikle kadın hastalıklarında kullanılır. Ağrıyı azaltıcı etkisi vardır. Uyku problemi olanlara tavsiye edilir.

Ametist: Mekândaki negatif enerjiyi pozitife çevirir. Hafıza gücünü harekete geçirir. Uykusuzluğa iyi gelir. Kişiyi takıntılarından kurtarır. Migren için özellikle tavsiye edilmektedir. Cildi sıkılaştırır; suyuyla yıkanan ciltteki bazı leke ve noktalar giderilebilir.

Ametrin: Auradaki negatifliği ve vücuttaki toksinleri dağıtan güçlü bir taştır. Müstesna bir kan temizleyicidir. Vücuda canlılık verir. Kronik yorgunluk sendromunu tedavi eder.

Aragonit: Fiziki enerjinin düşük olduğu durumlarda ve stresliyken kullanılması tavsiye edilir. Titremeye ve Reynaud hastalığına iyi gelir. Tiki olanlara önerilir.

Aventurin: Neşe taşı da denir. Stresi azaltır, kalbe sükunet verir.

Aytaşı: Duygusal denge taşıdır. Taşıyan kişiye sempati kazandırır. Egoizmden uzak durmayı sağlar. Aytaşı, kadın hastalıklarına karşı da etkilidir.

Dioptaz: Kalp için çok faydalı bir taştır. Yüksek tansiyonun tedavisinde kullanılır. Migren ve baş ağrısına iyi gelir. Mide bulantısını giderir.

Dumanlı kuvars: Doğal radyasyona maruz kalmış kristal türüdür. Karışık duyguların çözümlenmesine faydalıdır. Kabusları sona erdiren, halüsinasyonları ortadan kaldıran bir taştır.

Güneş taşı:
Güneş gibi ışıldayan altın, turuncu, kırmızı ve kahverengi tonlarında yanardöner kristaller içeren bolluk ve iyi şanslar taşıdır. Sunstone’un altın enerjisi, başarıyı, mutluluğu ve gücü arttırır. Öz-değer, öz saygı ve güveni artırır ve sezgiyi güçlendirir. GÜNEŞTAŞI'nın, şöhret ve beklenmedik bir refahı çekeceğine inanılır.

Kalsedon: Huzur verici mavi rengiyle tanınan bir taştır. Tansiyon düzenleyici etkisi çok meşhurdur.

Kaplan gözü: Avuç içinde okşadıkça rahatlatıcı bir etki oluşturur. Başarma azmi ve sebat gücü verir. Duyguları harekete geçiren bir taştır. İnatçılığı azaltır, sahiplenme duygusunu artırır. Astım hastalarının kullanması tavsiye edilir.

Kedi Gözü: Zihni açar, sinirleri gevşetir. Sezgiyi artırır. Negatif enerjiyi engeller ve uzaklaştırır. Baş ağrısına da iyi gelir.

Kehribar: Ağır sorumluluk baskısından kurtarır. Yaşama sevinci verir. Tiroit bezi üzerindeki etkisi dolayısıyla, çok eski zamanlardan beri guatrın tedavisi amacıyla kullanılmıştır.

Rodonit: Geçmişe takıntılı olmaktan kurtarır. Kan dolaşımı üzerinde dengeleyici etkisi vardır. Paniği engeller, sükunet hissi verir. Yara iyileştirici olarak kullanılmıştır.

Turkuaz: İnsanların yaydığı negatif enerjiyi nötralize eder. Kederi giderir.

Yıldız taşı (Aventurin): Açık yürekliliği sembolize eder. Kalbini yeni bir sevgiye açmak isteyenler üzerinde yatıştırıcı etkisi olduğu kabul edilmektedir.doğa-manzarası

Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
E-Bülten